Opleidingen en trainingen

Gassingleider Vikane

Houtaantastende insecten zijn niet altijd gemakkelijk te bestrijden. Ze verschuilen zich in dikke balken, kapconstructies en allerlei monumentale panden met houten delen. Tot de traditionele technieken behoren spuiten en injecteren, waarbij het niet altijd goed mogelijk is om alle insecten in alle levensfasen goed te bereiken. Soms is het noodzakelijk pluggen te slaan of boorgangen open te hakken. Met het gasvormige biocide Vikane behoeft dit niet allemaal meer. Het gas dringt snel en goed door tot dieo in de dikste balken om de insecten in alle levensfasen af te doden. De werkzame stof sulfurylfluoride (SO2F2) zorgt voor een snelle gassing en ontgassing waardoor de gehele gassing in een weekend kan worden uitgevoerd. Ook de beperkte veiligheidszone van 10 meter rondom het object (voor containers 20 meter), geeft ruime toepassingsmogelijkheden.

Inhoud:
Basisbegrippen van gassen

Doelgroep:
Iedereen die opgeleid wil worden tot gassingleider om het gas Vikane toe te passen in objecten tegen houtaantastende insecten

Resultaat:
Na het volgen van deze theoretische opleiding ben je bekend met alle aspecten van het gassen met Vikane. Je kunt hierop aansluitend het examen afleggen bij het exameninstituut CPMV die je daarna het theoriecertificaat gassingleider Vikane overhandigt.

Praktijk:
Nadat je de theorie met een positief resultaat hebt afgesloten kun je aan de slag met Vikane. Gedurende de eerste drie gassingen krijg je een begeleider toegewezen om ervoor te zorgen dat de gassing volgens de eisen goed verloopt. Indien bij de 3e gassing alles in orde is en je alle vaardigheden beheerst, ontvang je het vakbekwaamheidscertificaat van het exameninstituut CPMV. De begeleider is aangesteld door de leverancier van Vikane en heeft een uitgebreide training hiervoor gevolgd.

Let op:
Onafhankelijke ademlucht is verplicht bij de praktijk!

Examen:
Het examen wordt afgenomen door het exameninstituut CPMV.

Nascholingspunten:
Indien je slaagt voor het theorie-examen ontvang je 50 nascholingspunten ter verlenging van het diploma Bestrijdingstechnicus Dierplagen

Cursusduur:
De cursus beslaat 3 dagen theorie. Een deel van de cursus bestaat ook uit praktijk.

Begeleiding:
De begeleiding bestaat uit een drietal door ons te begeleiden gassingen. De kosten van deze begeleiding zijn op te vragen bij ons. Bel gerust met ons algemene informatienummer: 0172 200 000

Lestijden:
08:00 - 15:00 uur

Prijs:
€ 1.025,- excl. BTW en examenkosten CPMV

Opmerkingen:
Bij de cursusprijs is inbegrepen het cursusmateriaal en praktische oefeningen.

Aanmelden

Klik hier om direct (iemand) aan te melden voor deze cursus.

© SPA Groep BV | Algemene voorwaarden | Kamer van Koophandel: 29046111 | ontwerp en techniek: BSID